ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟ έτος 2018-2019

Πραγματοποιήθηκε ομάδα γονέων με στόχο την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των γονέων των μαθητών για τον εθελοντισμό έτσι ώστε να βοηθήσουν τα παιδιά τους να εξοικειωθούν με τις έννοιες του εθελοντισμού και να τα παροτρύνουν να ασχοληθούν και να οργανώσουν εθελοντικές δράσεις.

Ομάδα μαθητών των 3 τμημάτων (Β, Γ και Δ) Λυκείου του τομέα Γεωπονίας Τροφίμων και Περιβάλλοντος του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ-Λ Αγίας Παρασκευής και για Κωφούς και Βαρήκοους μαθητές, παρασκεύασε τσάι από φρέσκα βότανα από το βοτανόκηπο του σχολείου και τα πρόσφερε στους γονείς. Οι μαθητές του τομέα οικονομίας παρασκεύασαν γλυκίσματα στο εργαστήριο του σχολείου και πρόσφεραν στους γονείς.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Παναγιώτου Μάνθα σε συνεργασία με την Πιστολά Ελένη και την Χαντζοπούλου Έλενα

Please publish modules in offcanvas position.